Poznaj naszą firmę Poradnik pogrzebowy Zorganizuj pogrzeb Skontaktuj się z nami

Firma pogrzebowa i krematorium w Łodzi

Telefony całodobowe:

Przydatne linki

Poznaj naszą firmę

KLEPSYDRA jest firmą nowoczesną, rodzinną, z tradycjami. Nasza historia sięga lat 50. XX wieku, co czyni nas jedną z najstarszych i najdłużej działających firm pogrzebowych w Łodzi. Ogromne doświadczenie łączymy z otwartością na innowacje.

Poznaj naszą firmę

Posiadamy: domy pogrzebowe w Łodzi, krematoria w Łodzi i Krakowie, prosektorium, chłodnie, kaplice, sale ceremonialne, a także kwiaciarnię oraz salę konsolacyjną w Łodzi. Dysponujemy dużą flotą eleganckich karawanów. Zatrudniamy ponad 70 pracowników.

Jesteśmy częścią Grupy KLEPSYDRA S.A., jedynej spółki funeralnej notowanej na polskiej giełdzie.

Dzięki staranności, rzetelnej obsłudze i indywidualnemu podejściu do każdej z rodzin w żałobie, cieszymy się ogromnym zaufaniem jako wspierający opiekun w czasie kompleksowej organizacji godnego pogrzebu i upamiętnienia osoby zmarłej.

Historia firmy Klepsydra

Lata 50.

Historia Firmy Pogrzebowej “KLEPSYDRA” jest związana z przekształceniem Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Łodzi

1986

Produkcja
trumien i sarkofagów
w Rzgowie

1992 - 1998

Zarządzanie wszystkimi
cmentarzami komunalnymi
w Łodzi

1998

Otwarcie
prosektorium
w Łodzi

2008

Otwarcie
krematorium
w Łodzi

2012

Otwarcie
domu pogrzebowego
w Łodzi

2016

Otwarcie
krematorium
w Krakowie

2017

Otwarcie
sali konsolacyjnej
w Łodzi

2020

Administrowanie cmentarzami
ewengelicko-augsburskimi
w Łodzi

2020

Otwarcie cmentarza komunalnego Podgórki Tynieckie
w Krakowie

2023

Dołączenie do Grupy KLEPSYDRA S.A., pierwszej spółki branży funeralnej notowanej na polskiej giełdzie

Zobacz nasze obiekty

Posiadamy kompleksowe zaplecze do organizacji ceremonii pogrzebowych.

Pomagamy godnie pożegnać bliskich

Realizujemy szereg usług związanych z kompleksową organizacją pogrzebów oraz pielęgnowaniem pamięci o osobach zmarłych.  Kiedy nadchodzi czas, otaczamy rodziny osób zmarłych empatią i opieką.

Nasze oddziały znajdują się na terenie Łodzi, jednak organizację ceremonii pogrzebowych oraz transport osób zmarłych prowadzimy na terenie całej Polski. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa krok po kroku przez organizację pogrzebu oraz pomogą w dopełnieniu wszelkich formalności z nim związanych.

Zajmujemy się całodobową eksportacją osób zmarłych, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują – domu, szpitala, hospicjum czy też innego dowolnego miejsca. Realizujemy usługi transportu osób zmarłych z miejsc publicznych na zlecenie policji i prokuratury. Oferujemy również międzynarodowe przewozy osób zmarłych.

Usługi kremacji realizujemy w naszych krematoriach w Łodzi i Krakowie. Każdy z obiektów dysponuje komfortową salą pożegnań, w której rodzina może obserwować moment rozpoczęcia kremacji oraz czuwać w czasie jej trwania. Wszystkie spopielenia realizujemy z należytym szacunkiem oraz w oparciu o elektroniczny system identyfikacji.

Zadbamy o każdy szczegół ceremonii pogrzebowej. W naszej ofercie posiadamy elementy aranżacji kaplicy oraz miejsca spoczynku na cmentarzu, m.in. estetyczny baldachim, wysokiej jakości sztuczną trawę, znicze gazowe, świece, sztalugę na zdjęcie. Współpracujemy także z wysokiej klasy muzykami realizującymi oprawę muzyczną i wokalną ceremonii pogrzebowej.

Posiadamy własną kwiaciarnię która specjalizuje się w przygotowaniu dekoracji z kwiatów żywych i sztucznych. Doświadczeni floryści z pełnym zaangażowaniem przygotują całościową oprawę florystyczną ceremonii pogrzebowej oraz sali konsolacyjnej zgodnie z indywidualnymi życzeniami osób składających zamówienie.

Pomagamy poinformować bliskich osoby zmarłej o zbliżających się uroczystościach pogrzebowych. Przygotowujemy klepsydry drukowane, pomagamy w zamówieniu nekrologów w prasie lokalnej i ogólnopolskiej, a także korzystamy z nowoczesnego elektronicznego powiadomienia eKlepsydra.

Współpracujemy z restauracją Wspomnienie, która specjalizuje się w organizacji spotkań konsolacyjnych. Restauracja oferuje smaczne dania kuchni polskiej i europejskiej oraz słodkie poczęstunki, a spokojna i taktowna obsługa przygotuje również odpowiednią aranżację sprzyjającą dzieleniu się wspomnieniami.

Kompleksowo realizujemy prace kamieniarskie – od projektu 3D przez wykonanie gotowego nagrobka, po ustawienie go na cmentarzu oraz ułożenie kostki wokół pomnika. Oferujemy montaż akcesoriów granitowych i ze stali nierdzewnej, zdjęć na porcelanie lub szkle oraz wykonanie napisów piaskowanych, frezowanych lub kutych.

Oferujemy usługi związane z opieką nad grobami - całoroczną lub sezonową. Zakres prac ustalamy indywidualnie w oparciu o potrzeby osoby zamawiającej usługę. Realizujemy również sprzątanie i utylizację zwiędniętych kwiatów, zniczy i wkładów po pogrzebie.

Posiadamy niezbędne kwalifikacje do przeprowadzenia ekshumacji, czyli wydobycia szczątków osoby zmarłej z istniejącego grobu i przeniesienie ich do innego miejsca spoczynku. Dysponując niezbędną wiedzą i doświadczeniem, gwarantujemy, że usługa ekshumacji zostanie wykonana z należytym szacunkiem, z zachowaniem wszelkich przepisów oraz procedur.

Pomagamy osobom zmarłym powrócić do Polski z najdalszych zakątków świata. Usługi repatriacji realizujemy we współpracy z firmą BONGO Międzynarodowe Usługi Pogrzebowe, która posiada ponad 65-letnie doświadczenie w międzynarodowym transporcie osób zmarłych i ich prochów oraz gwarantuje działanie w zgodzie z najwyższymi światowymi standardami.

Wiemy, że pielęgnowanie pamięci o osobie zmarłej jest równie ważne jak dopełnienie formalności związanych z pogrzebem, dlatego oferujemy szereg produktów i usług związanych z upamiętnieniem osoby zmarłej. Posiadamy w ofercie między innymi unikatową biżuterię ze śladem linii papilarnych.

Poznaj naszych partnerów

Poznaj naszych partnerów

Firma BONGO Międzynarodowe Usługi Pogrzebowe jest naszym sprawdzonym partnerem w realizacji usług sprowadzenia ciał i prochów osób zmarłych z zagranicy, nawet z najdalszych zakątków świata. Posiada ogromne doświadczenie, a tym samym niezbędną wiedzę w zakresie przepisów prawa, procedur i zwyczajów obowiązujących w wielu krajach. Usługi świadczy profesjonalnie, z empatią dla rodzin i największą troską o wysokie standardy.

Czytam więcej

Restauracja WSPOMNIENIE mieszcząca się przy ul. Solec 5 jest naszym sprawdzonym partnerem w organizacji spotkań konsolacyjnych nawet dla bardzo dużych 70 osobowych rodzin, przyjaciół i znajomych oraz kameralnych poczęstunkach dla kilku lub kilkunastu osób. Oferuje doskonałe dania kuchni polskiej z elementami kuchni europejskiej oraz domowe desery, aromatyczne kawy i herbaty. Konsolacje realizowane są taktownie z dbałością o każdy detal.

Czytam więcej

Rekomendujemy pracownie florystyczne KOLOROWE ŁODYGI jako sprawdzonego wykonawcę oprawy florystycznej ceremonii pogrzebowych. Doświadczone florystki realizują zarówno duże formy wieńców i wiązanek, jak również dekoracje kwiatowe na trumnę i urnę a także oprawę florystyczną kaplicy czy sali konsolacyjnej. Kompozycje realizowane są zarówno z kwiatów żywych od lokalnych dostawców, jak i wysokiej jakości kwiatów sztucznych.

Czytam więcej

W firmie KLEPSYDRA w Łodzi korzystamy z powiadomienia pogrzebowego eKlepsydra. Ta forma powiadomienia o śmierci oraz ceremonii pogrzebowej - wiadomość wysłana jest na telefon komórkowy - doskonale uzupełnia tradycyjne formy zawiadomienia o pogrzebie - papierową klepsydrę, nekrolog w prasie czy telefon. eKlepsydra pomaga w prosty i szybki sposób przekazać trudną wiadomość o stracie oraz pamiętać o miejscu spoczynku i rocznicach śmierci.

Czytam więcej

Firma KLEPSYDRA z Łodzi administruje cmentarzami ewangelicko-augsburskimi przy ulicy Ogrodowej 43 oraz ul. Sopockiej 18 w imieniu Parafii Ewangelicko-Augsburskiej św. Mateusza w Łodzi. Realizujemy wszelkie niezbędne usługi, które są potrzebne do tego, by jak najlepiej zadbać o miejsce ostatniego spoczynku. Udzielamy również kompleksowego wsparcia w załatwieniu wszelkich formalności związanych z pogrzebem. Troszczymy się również o porządek na terenie nekropolii.

Czytam więcej
logo Grupa Klepsydra

Należymy do grupa Klepsydra S.A.

Zadzwoń do nas