Poznaj naszą firmę Poradnik pogrzebowy Zorganizuj pogrzeb Skontaktuj się z nami

Firma pogrzebowa i krematorium w Łodzi

Telefony całodobowe:

Przydatne linki

Pochówek z kremacją

Pochówek z kremacją jest nazywany również pochówkiem urnowym. Kluczowymi momentami tej ceremonii są: identyfikacja osoby zmarłej i ostatnie pożegnanie przed kremacją, spopielenie, które może być połączone z czuwaniem, pochówek urnowy na wskazanym cmentarzu.

Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez cały proces podejmowania decyzji krok po kroku otaczając Was opieką i empatią.

Pochówek z kremacją

Jak przebiega organizacja pochówku z kremacją?

Spotkanie z naszymi doradcami rozpocznie się od ustalenia terminu spopielenia oraz identyfikacji i ostatniego pożegnania w sali pożegnań naszego krematorium w Łodzi (odbywa się ono bezpośrednio przed kremacją, na godzinę przed spopieleniem), a także ustaleniem miejsca i terminu pogrzebu (zwykle odbywa się następnego dnia po spopieleniu). Nasi doradcy w kolejnych krokach pomogą podjąć decyzje dotyczące wyboru urny, oprawy florystycznej, aranżacji muzycznej, spełnienia indywidualnych życzeń dotyczących ceremonii i jej personalizacji.

Po udzieleniu nam stosownego pełnomocnictwa wystawionego podczas spotkania w naszym biurze, nasi pracownicy zajmą się uzyskaniem aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz uzyskaniem zasiłku pogrzebowego z ZUS. Jeśli wolą Państwo obie formalności przeprowadzić samodzielnie, udzielimy niezbędnych i rzetelnych wskazówek.

Pragniemy podkreślić, że czas ostatniego pożegnania przed kremacją jest czasem dla najbliższej rodziny na pożegnanie się z ciałem osoby zmarłej. Zwyczajowo w ostatnim pożegnaniu uczestniczą tylko najbliżsi członkowie rodziny osoby zmarłej. W tym czasie istnieje możliwość odtwarzania ulubionej muzyki osoby zmarłej, dołożenia do trumny drobiazgów, które zostaną spopielone razem z ciałem – obrazków, listów, pojedynczych kwiatów (na życzenie Rodziny ustawiamy kosz z pojedynczymi kwiatami, które mogą być włożone do trumny przed kremacją w geście symbolicznego pożegnania).

W czasie tego pożegnania istnieje możliwość wyświetlania zdjęć i filmów pamiątkowych z osobą zmarłą – sala pożegnań w krematorium w Łodzi wyposażona jest w projektor lub wystawienia na sztaludze wydrukowanego zdjęcia osoby zmarłej. Jest możliwy również podgląd rozpoczęcia procesu kremacji (momentu wprowadzenia trumny z ciałem do pieca kremacyjnego). Sala pożegnań może być również zaaranżowana w indywidualny sposób. Prosimy pamiętać, że na ostatnie pożegnanie przychodzi się bez wieńców i wiązanek pogrzebowych.

Po ostatnim pożegnaniu rozpoczyna się proces kremacji, który trwa około
 2 godzin. Obejmuje on zarówno wykonanie spopielenia, jak i złożenie prochów osoby zmarłej do urny. W czasie spopielania najbliższa rodzina może się oddalić lub udać się na poczęstunek do restauracji Wspomnienie, będącej częścią kompleksu pogrzebowego firmy KLEPSYDRA w Łodzi. Restauracja oferuje m.in. kawę, herbatę, domowe ciasta oraz ciepłe posiłki.

Urna z prochami osoby zmarłej jest dostarczana do kaplicy cmentarza lub do kościoła w dniu pogrzebu. Ceremonia pogrzebowa na cmentarzu przebiega z udziałem osoby duchownej lub świeckiego mistrza ceremonii. Również na cmentarzu możliwa jest indywidualna, personalizowana oprawa florystyczna, muzyczna oraz aranżacja miejsca zgodna z życzeniem osoby zmarłej, jej zainteresowaniami.

Po pogrzebie rodzina i znajomi osoby zmarłej mogą spotkać się podczas konsolacji w restauracji Wspomnienie, będącej częścią kompleksu pogrzebowego firmy KLEPSYDRA w Łodzi. Na pamiątkę kremacji, wraz z innymi dokumentami dotyczącymi organizacji pochówku, wydawane jest potwierdzenie wykonania spopielenia.

Pochówek z kremacją

Kremacja
i czuwanie

Zobacz jak wygląda realizowany przez nas pochówek z kremacją i czuwaniem.

Decydując się na pochówek z kremacją przemyśl i ustal
w spokoju z najbliższymi następujące kwestie:

 • termin ostatniego pożegnania w sali krematorium oraz pogrzebu
 • miejsce spoczynku urny z prochami
 • sposób dopełnienia formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz ZUS – samodzielnie czy z pomocą naszych doradców
 • wybór urny, jej stylistyki
 • ubiór osoby zmarłej w dniu ostatniego pożegnania
 • oprawa muzyczna w dniu ostatniego pożegnania oraz w czasie pogrzebu na cmentarzu – ulubione utwory osoby zmarłej
 • oprawa florystyczna w dniu ostatniego pożegnania oraz w czasie pogrzebu na cmentarzu – ulubione kwiaty osoby zmarłej
 • czuwanie przy kremacji
 • zawiadomienie o pogrzebie – nekrologi w prasie, klepsydry, eKlepsydra
 • udział osoby duchownej lub świeckiego mistrza ceremonii w ostatnim pożegnaniu
 • ceremonia pogrzebowa z udziałem osoby duchownej czy świeckiego mistrza ceremonii
 • transmisja online z ceremonii
 • poczęstunek po ostatnim pożegnaniu
 • konsolacja po pogrzebie
 • formy upamiętnienia osoby zmarłej – zdjęcie osoby zmarłej na sztaludze, księga kondolencyjna, specjalna biżuteria, inne
 • specjalne życzenia
Cena pogrzebu z kremacją rozpoczyna się od:
2 850 pln

Poznaj nasz asortyment

Zobacz więcej

Wieńce i wiązanki

logo Grupa Klepsydra

Należymy do grupa Klepsydra S.A.

Zadzwoń do nas