Zwyczajowo organizację pogrzebu powierza się firmom pogrzebowym, które oferują pomoc w dopełnianiu wszelkich formalności. Aby było to możliwe, należy wystawić firmie stosowne upoważnienie.
Zwyczajowo organizację pogrzebu powierza się firmom pogrzebowym, które oferują pomoc w dopełnianiu wszelkich formalności. Aby było to możliwe, należy wystawić firmie stosowne upoważnienie.
Zwyczajowo organizację pogrzebu powierza się firmom pogrzebowym, które oferują pomoc w dopełnianiu wszelkich formalności. Aby było to możliwe, należy wystawić firmie stosowne upoważnienie. Warto również podpisać umowę regulującą zakres usług. Co należy ustalić?
Z firmą pogrzebową – po okazaniu aktu zgonu – ustala się datę i godzinę pogrzebu lub kremacji, wybór cmentarza i miejsce pochówku, wybór trumny lub urny oraz rodzaj obrządku religijnego prowadzonego przez osobę duchowną lub szczegóły pogrzebu świeckiego prowadzonego przez mistrza ceremonii. Firma pogrzebowa może pomóc także w przygotowaniu oprawy florystycznej i muzycznej ceremonii, zamówieniu wieńców i wiązanek, w zorganizowaniu konduktu pogrzebowego, wydrukowaniu tradycyjnych klepsydr, zamieszczanie nekrologów w prasie codziennej czy rozesłaniu elektronicznego powiadomienia pogrzebowego (firma KLEPSYDRA Łódź realizuje powiadomienia eKlepsydra). Firmie pogrzebowej można zlecić także realizację transmisji online z ceremonii, tak by mogły w niej uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby, nawet z najdalszych części świata.
Tylko od rodziny zmarłego zależy, jakiego rodzaju usługi wybierze z pełnej oferty firmy pogrzebowej. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami w zakładce: ZORGANIZUJ POGRZEB
Datę i godzinę pogrzebu ustala się również w zarządzie cmentarza komunalnego albo kancelarii parafialnej cmentarza wyznaniowego. Jeśli miejsce na cmentarzu nie jest wcześniej opłacone, to konieczne jest jego wykupienie.
Za usługę pogrzebową można zapłacić gotówką, kartą lub przelewem, można również wystawić zakładowi pogrzebowemu upoważnienie, na podstawie którego będzie on mógł odebrać należność za przygotowanie pogrzebu z zasiłku pogrzebowego przyznawanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Rozliczenie kosztów pogrzebu następuje wówczas bezgotówkowo.
Niezależny ekspert branży pogrzebowej, autorka bloga Celebruj Wspomnienia, redaktor naczelna magazynu „THANOS”, oficjalnego magazynu wydawanego przez Światową Federację Organizacji i Przedsiębiorców Pogrzebowych FIAT-IFTA. Napisała blisko setkę artykułów i przeprowadziła dziesiątki rozmów na tematy związane z trendami, marketingiem i sprzedażą usług pogrzebowych. Katarzyna nieustannie śledzi nowości w branży, odkrywając innowacje, które zmieniają sposób, w jaki postrzegane są usługi funeralne. Jej niestandardowe podejście do tematyki, łączące wnikliwość, odwagę i szacunek, przyciąga uwagę zarówno profesjonalistów, jak i osób spoza branży. Współpracuje z liderami rynku, w tym z Grupą KLEPSYDRA SA.
Inne
Zmiana miejsca spoczynku jest skomplikowaną procedurą zarówno ze strony formalnej, jak i technicznej. Wykonywana jest w ściśle określonych przypadkach. W celu przeniesienia grobu w inne miejsce konieczne jest dokonanie ekshumacji, a następnie powtórny pochówek w nowej lokalizacji.
Organizacja pogrzebu
Pogrzeb świecki to ceremonia pożegnania, która nie ma związku z żadnym wyznaniem. Nie jest prowadzona przez osobę duchowną, a przez Mistrza Ceremonii. Pozbawiona jest wszelkich symboli religijnych. Nie odprawia się mszy ani modlitw. Pogrzeb świecki dedykowany jest osobom niewierzącym lub takim, które z różnych powodów nie życzyły sobie obrzędów religijnych i obecności duchownego.
Organizacja pogrzebu
Śmierć bliskiej osoby to jedno z najtrudniejszych doświadczeń w życiu. Pośród bólu i żałoby pojawia się także konieczność organizacji pogrzebu, w tym ostatniego pożegnania. Ostatnie pożegnanie to szczególny moment, kiedy można po raz ostatni zobaczyć zmarłego, pożegnać się w rodzinnym gronie i oddać mu hołd.