Poznaj naszą firmę Poradnik pogrzebowy Zorganizuj pogrzeb Skontaktuj się z nami

Firma pogrzebowa i krematorium w Łodzi

Telefony całodobowe:

Przydatne linki

Konsolacja po pogrzebie – jak ją zaplanować?

Rodzinne spotkanie po pogrzebie połączone ze wspólnym obiadem lub słodkim poczęstunkiem, nazywane konsolacją, jest okazją do rodzinnych rozmów i wspomnień o zmarłym.

Nakryty stół w restauracji

Rodzinne spotkanie po pogrzebie połączone ze wspólnym obiadem lub słodkim poczęstunkiem, nazywane konsolacją, jest okazją do rodzinnych rozmów i wspomnień o zmarłym. Może być zorganizowane w domu lub restauracji. Można również zamówić catering konsolacyjny przygotowywany przez restaurację i dostarczany do domu.

Według definicji słownikowej konsolacja jest formą pocieszenia żałobników w postaci spotkania po zakończonych ceremoniach pogrzebowych w sprzyjającej, miłej atmosferze. 

Na terenie kompleksu obiektów KLEPSYDRA w Łodzi znajduje się elegancka Restauracja Wspomnienie specjalizująca się w spotkaniach konsolacyjnych nawet dla bardzo dużej 70 osobowej rodziny lub kameralnych poczęstunkach dla kilku lub kilkunastu osób. Atutem tego miejsca jest nie tylko wyśmienita kuchnia, ale również taktowna i dyskretna obsługa. Miejsce jest ciche i kameralne, co sprzyja zadumie, rozmowom i celebrowaniu pamięci o zmarłym.

W ramach obiadu konsolacyjnego Restauracja Wspomnienie zapewnia oprawę florystyczną stołów i sali oraz oprawę muzyczną. Ponadto, na życzenie rodziny umożliwia wyświetlenie projekcji zdjęć lub filmu z życia osoby zmarłej, a także wystawia na sztaludze duże zdjęcie z kirem oraz księgę kondolencyjną. 

Krok po kroku – jak zorganizować konsolację?

  1. Zarezerwuj lokal od razu po ustaleniu terminu pogrzebu. Jeśli chcieliby Państwo skorzystać z usług Restauracji Wspomnienie zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 42 634 37 79
  2. Wybierz menu.
  3. Zdecyduj czy chcesz zarezerwować Salę Konsolacyjną na wyłączność.
  4. Ustal finalną liczbę gości i zasady zwiększania lub zmniejszania liczby osób. 
  5. Ustal oprawę spotkania konsolacyjnego – zdecyduj czy będzie realizowana prezentacja multimedialna, czy będzie wystawione zdjęcie osoby zmarłej i księga kondolencyjna, czy będzie odtwarzana muzyka i jaka oraz czy miejsce ma mieć specjalną oprawę florystyczną.
  6. Podpisz umowę i wpłać zaliczkę.

Do moderowania konsolacji w części związanej ze wspominaniem zmarłego możesz zatrudnić świeckiego mistrza ceremonii.

Katarzyna Supa

Niezależny ekspert branży pogrzebowej, autorka bloga Celebruj Wspomnienia, redaktor naczelna magazynu „THANOS”, oficjalnego magazynu wydawanego przez Światową Federację Organizacji i Przedsiębiorców Pogrzebowych FIAT-IFTA. Napisała blisko setkę artykułów i przeprowadziła dziesiątki rozmów na tematy związane z trendami, marketingiem i sprzedażą usług pogrzebowych. Katarzyna nieustannie śledzi nowości w branży, odkrywając innowacje, które zmieniają sposób, w jaki postrzegane są usługi funeralne. Jej niestandardowe podejście do tematyki, łączące wnikliwość, odwagę i szacunek, przyciąga uwagę zarówno profesjonalistów, jak i osób spoza branży. Współpracuje z liderami rynku, w tym z Grupą KLEPSYDRA SA.

Przeczytaj również

Jak zorganizować ostatnie pożegnanie zmarłego?

Organizacja pogrzebu

Jak zorganizować ostatnie pożegnanie zmarłego?

Śmierć bliskiej osoby to jedno z najtrudniejszych doświadczeń w życiu. Pośród bólu i żałoby pojawia się także konieczność organizacji pogrzebu, w tym ostatniego pożegnania. Ostatnie pożegnanie to szczególny moment, kiedy można po raz ostatni zobaczyć zmarłego, pożegnać się w rodzinnym gronie i oddać mu hołd.

Jak dbać o miejsce spoczynku bliskich?

Inne

Jak dbać o miejsce spoczynku bliskich?

Utrzymanie w porządku miejsca spoczynku najbliższych osób to znacznie więcej niż kwestia estetyki. Dbanie o grób to symbol pamięci, wdzięczności i szacunku dla zmarłej osoby. Jak właściwie zadbać o nagrobek, jak czyścić płyty z różnych materiałów i poradzić sobie z innymi problemami?

Jak uzyskać akt zgonu? Kto go może uzyskać?

Organizacja pogrzebu

Jak uzyskać akt zgonu? Kto go może uzyskać?

Zgodnie z przepisami śmierć każdej osoby, która nastąpiła na terenie Polski należy w ciągu 3 dni zgłosić do Urzędu Stanu Cywilnego, właściwego dla miejsca zamieszkania osoby zmarłej w celu uzyskania aktu zgonu. Akt zgonu jest niezbędnym dokumentem do zorganizowania pogrzebu, uzyskania zasiłku pogrzebowego, przeprowadzenia postępowania spadkowego i innych formalności.

Zadzwoń do nas