Wspomnienia o zmarłych

Tłumy pożegnały najbogatszego Polaka. Msza św. pogrzebowa odprawiona została w kościele pw. św. Józefa na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu a trumna z ciałem Jana Kulczyka spoczęła na cmentarzu Jeżyckim w rodzinnym grobie obok zmarłego ojca biznesmena, Henryka.
Jan Kulczyk urodził się w 1950 r. w Bydgoszczy. Ukończył prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i handel zagraniczny na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Miał stopień naukowy doktora prawa międzynarodowego. W świat biznesu wszedł w 1981 r., zakładając firmę handlu zagranicznego Interkulpol. W 1988 r. wszedł do branży motoryzacyjnej, tworząc pierwszą w Polsce sieć dystrybucji samochodów marki Volkswagen. W 1991 r. powstał Kulczyk Holding, który od 2007 r. wchodzi w skład grupy Kulczyk Investment House. Jan Kulczyk był najbardziej aktywnym na arenie międzynarodowej polskim biznesmenem. Działał w Europie, Afryce, Ameryce Południowej. W Afryce jego wizytówką był notowany na giełdzie w Londynie Ophir Energy, który specjalizuje się w poszukiwaniach węglowodorów na dnie morza.
Firma KLEPSYDRA w kooperacji z firmą BONGO, zajmowała się sprowadzeniem ciała Jana Kulczyka z Wiednia do Poznania.

Ks. Paweł Jurek urodził się 2 maja 1950 r. w Łodzi. Święcenia kapłańskie przyjął 2 września 1979 r. w Łodzi z rąk bp. Józefa Rozwadowskiego. Podczas 37 lat kapłaństwa ks. Jurek pracował jako wikariusz w Bełchatowie, Poddębicach, Czarnocinie, Strykowie, Piotrkowie Trybunalskim (w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa) i Łodzi (w parafiach Matki Bożej Jasnogórskiej i Opatrzności Bożej).
Funkcję proboszcza sprawował w archikolegiacie w Tumie, w Regnowie i Strzegocinie. Ostatnią parafią proboszczowską była parafia św. Bartłomieja w Żelechlinku, w której posługę rozpoczął w 2007 roku. Śp ks. Jurek był kanonikiem honorowym Archikolegiackiej Kapituły Łęczyckiej.
Pierwsza Msza św. żałobna została odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja Apostoła w Żelechlinku w środę 14 grudnia o godz. 14. Druga - w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie (dekanat Tuszyn, archidiecezja łódzka) w czwartek 15 grudnia o godz. 11, po czym ciało zmarłego kapłana zostało złożone do grobu rodzinnego na cmentarzu w Rzgowie.

Konrad Kobus urodził się 9 października 1967 r. w Rawie Mazowieckiej. Funkcję burmistrza pełnił od 9 grudnia 2014 r.
Od 1 marca 2005 r. do 30 września 2007 r. pracował w Urzędzie Miejskim w Rzgowie na stanowisku inspektora w Referacie Gospodarki Komunalnej w Rzgowie. Poznał wtedy procedury samorządowe i problemy mieszkańców. Najdłużej, bo od 1 października 2007 r. pracował jako dyrektor Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Rzgowie. Z problemami samorządowymi zapoznał się również w latach 2006-2010 jako radny Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego. W polityce związał się z Polskim Stronnictwem Ludowym. Od 2008 r. pełnił funkcję prezesa Zarządu Powiatowego PSL powiatu łódzkiego wschodniego. W ostatnich latach życia był skarbnikiem Zarządu Wojewódzkiego PSL w Łódzkiem. W 2011 r. kandydował do Senatu RP. 19 lutego 2015 r. w okresie sprawowania funkcji burmistrza Rzgowa pełnił rolę gospodarza swej Małej Ojczyzny – gminy Rzgów podczas wizyty delegacji rządowej na czele z Januszem Piechocińskim, prezesem PSL, wicepremierem, ministrem gospodarki .
Firma KLEPSYDRA zajęła się kompleksową organizacja pogrzebu wraz z koordynacją przebiegu ceremonii pogrzebowej.

Tragicznie zmarła była wiceminister sprawiedliwości została pochowana w sobotę 7 listopada. Pogrzeb odbył się na cmentarzu rzymskokatolickim w Pabianicach.

Ks. Franciszek Semik, kanonik honorowy Kapituły Archikatedralnej Łódzkiej i proboszcz par. św. Józefa w Łodzi zmarł 26 kwietnia. Przeżył 74 lata, z czego 39 w kapłaństwie.
Firma KLEPSYDRA zajmowała się kompleksową organizacją pogrzebu oraz wykonaniem pomnika według indywidualnego projektu.


Ponad 20 tysięcy ludzi pożegnało byłego prezydenta Łodzi który został pochowany w Alei Zasłużonych na cmentarzu Doły.
Grzegorz Palka urodził się 8 maja 1950 roku w Łodzi. Zginął tragicznie w wieku 46 lat w wypadku samochodowym w Złotnikach koło Poddębic. W wypadku zginął także jego 22 letni syn Dominik i jego kolega. Był absolwentem Politechniki Łódzkiej, w 1980 wstąpił do "Solidarności", wszedł w skład prezydium Komisji Krajowej związku. Po wprowadzeniu stanu wojennego został internowany. W 1989 znalazł się wśród założycieli Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego. W 2006 prezydent Lech Kaczyński odznaczył go pośmiertnie Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.
Firma KLEPSYDRA zajmowała się kompleksową organizacją pogrzebu wraz z koordynacją przebiegu ceremonii pogrzebowej.