Wspomnienia o zmarłych

Wspomnienia o zmarłych

29 lipca 2015 roku zmarł Jan Kulczyk, jeden z największych przedsiębiorców i najbogatszy Polak. Miał 65 lat.
Tłumy pożegnały najbogatszego Polaka. Msza św. pogrzebowa odprawiona została w kościele pw. św. Józefa na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu a trumna z ciałem Jana Kulczyka spoczęła na cmentarzu Jeżyckim w rodzinnym grobie obok zmarłego ojca biznesmena, Henryka.
Jan Kulczyk urodził się w 1950 r. w Bydgoszczy. Ukończył prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i handel zagraniczny na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Miał stopień naukowy doktora prawa międzynarodowego. W świat biznesu wszedł w 1981 r., zakładając firmę handlu zagranicznego Interkulpol. W 1988 r. wszedł do branży motoryzacyjnej, tworząc pierwszą w Polsce sieć dystrybucji samochodów marki Volkswagen. W 1991 r. powstał Kulczyk Holding, który od 2007 r. wchodzi w skład grupy Kulczyk Investment House. Jan Kulczyk był najbardziej aktywnym na arenie międzynarodowej polskim biznesmenem. Działał w Europie, Afryce, Ameryce Południowej. W Afryce jego wizytówką był notowany na giełdzie w Londynie Ophir Energy, który specjalizuje się w poszukiwaniach węglowodorów na dnie morza.
Firma KLEPSYDRA w kooperacji z firmą BONGO, zajmowała się sprowadzeniem ciała Jana Kulczyka z Wiednia do Poznania.
12 grudnia 2016 roku zmarł Ksiądz Kanonik Paweł Jurek, Proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Żelechlinku. Miał 66 lat.

Ks. Paweł Jurek urodził się 2 maja 1950 r. w Łodzi. Święcenia kapłańskie przyjął 2 września 1979 r. w Łodzi z rąk bp. Józefa Rozwadowskiego. Podczas 37 lat kapłaństwa ks. Jurek pracował jako wikariusz w Bełchatowie, Poddębicach, Czarnocinie, Strykowie, Piotrkowie Trybunalskim (w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa) i Łodzi (w parafiach Matki Bożej Jasnogórskiej i Opatrzności Bożej).
Funkcję proboszcza sprawował w archikolegiacie w Tumie, w Regnowie i Strzegocinie. Ostatnią parafią proboszczowską była parafia św. Bartłomieja w Żelechlinku, w której posługę rozpoczął w 2007 roku. Śp ks. Jurek był kanonikiem honorowym Archikolegiackiej Kapituły Łęczyckiej.
Pierwsza Msza św. żałobna została odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja Apostoła w Żelechlinku w środę 14 grudnia o godz. 14. Druga - w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie (dekanat Tuszyn, archidiecezja łódzka) w czwartek 15 grudnia o godz. 11, po czym ciało zmarłego kapłana zostało złożone do grobu rodzinnego na cmentarzu w Rzgowie.

Firma KLEPSYDRA zajmowała się kompleksową organizacją pogrzebu wraz z koordynacją przebiegu ceremonii pogrzebowej w Żelechlinku i Rzgowie.
27 marca 2016 roku zmarł Konrad Kobus, burmistrz Rzgowa. Miał 49 lat.
Ulicami Rzgowa dawno nie szedł tak długi kondukt pogrzebowy... W sobotnim ostatnim pożegnaniu zmarłego burmistrza Konrada Kobusa wzięło udział kilkaset osób: mieszkańcy miasta i okolicy, rzgowscy radni, przedstawiciele urzędu miejskiego, władz powiatowych i wojewódzkich, burmistrzowie i wójtowie okolicznych gmin. Licznie stawiła się reprezentacja PSL, którego aktywnym członkiem był zmarły. Konrada Kobusa żegnała też żona, rodzice i pozostali członkowie rodziny.
Konrad Kobus urodził się  9 października 1967 r. w Rawie Mazowieckiej. Funkcję burmistrza pełnił od 9 grudnia 2014 r.
Od 1 marca 2005 r. do 30 września 2007 r. pracował w Urzędzie Miejskim w Rzgowie na stanowisku inspektora w Referacie Gospodarki Komunalnej w Rzgowie. Poznał wtedy procedury samorządowe i problemy mieszkańców.  Najdłużej, bo od  1 października 2007 r. pracował jako dyrektor Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Rzgowie. Z problemami  samorządowymi zapoznał się również w latach 2006-2010 jako radny Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego. W polityce związał się z Polskim Stronnictwem Ludowym. Od 2008 r. pełnił funkcję prezesa Zarządu Powiatowego PSL powiatu łódzkiego wschodniego. W ostatnich latach życia był skarbnikiem Zarządu Wojewódzkiego PSL w Łódzkiem. W 2011 r. kandydował do Senatu RP. 19 lutego 2015 r. w okresie sprawowania funkcji burmistrza Rzgowa pełnił rolę gospodarza swej Małej Ojczyzny – gminy Rzgów podczas wizyty delegacji rządowej na czele z Januszem Piechocińskim, prezesem PSL, wicepremierem, ministrem gospodarki .
Firma KLEPSYDRA zajęła się kompleksową organizacja pogrzebu wraz z koordynacją przebiegu ceremonii pogrzebowej.
W piątek 30 października 2015 roku zmarła Monika Zbrojewska, wiceminister sprawiedliwości. Miała 43 lata.
Tragicznie zmarła była wiceminister sprawiedliwości została pochowana w sobotę 7 listopada. Pogrzeb odbył się na cmentarzu rzymskokatolickim w Pabianicach.
Monika Zbrojewska urodziła się 5 sierpnia 1972 r. w Łodzi. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W 2001 r. uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych. W 2005 roku zdała egzamin na aplikację prokuratorską. W latach 2003 - 2008 pracowała jako ekspert Sejmowych Komisji Śledczych. Przez osiem lat prowadziła również praktykę adwokackę. Od 2011 r. związana z Ośrodkiem Badawczym Adwokatury. Była sekretarzem oraz członkiem Rady Naukowej OBA. Napisała ponad 100 publikacji z zakresu postępowania karnego, prawa karnego skarbowego oraz prawa wykroczeń i postępowania w sprawach o wykroczenia. Była rzecznikiem dyscyplinarnym dla doktorantów Uniwersytetu Łódzkiego. 5 listopada 2014 została podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Stanowisko to piastowała do 23 października 2015.
Firma KLEPSYDRA zajęła się kompleksową organizacją pogrzebu.
 
26 kwietnia 2013 roku zmarł Ksiądz Kanonik Franciszek Semik, Proboszcz parafii św. Józefa w Łodzi. Miał 74 lata.
Ks. Franciszek Semik, kanonik honorowy Kapituły Archikatedralnej Łódzkiej i proboszcz par. św. Józefa w Łodzi zmarł 26 kwietnia. Przeżył 74 lata, z czego 39 w kapłaństwie.
Firma KLEPSYDRA zajmowała się kompleksową organizacją pogrzebu oraz wykonaniem pomnika według indywidualnego projektu.
9 grudnia 2009 roku zmarł Piotr Krzywicki, polski polityk, prawnik, poseł na sejm. Miał 44 lata.
Piotr Krzywicki urodził się 22 pażdziernika 1964 roku w Poddębicach. Ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Należał kolejno do Koalicji Konserwatywnej, Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego i Przymierza Prawicy. Następnie przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Od 11 maja 2007 do 8 listopada 2007 był członkiem komitetu politycznego tej partii. W latach 1998–2001 zasiadał w radzie miasta Łodzi. W 2001 po raz pierwszy został posłem z listy PiS w okręgu sieradzkim. W 2005 skutecznie ubiegał się o reelekcję z okręgu łódzkiego. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz trzeci uzyskał mandat poselski. 13 grudnia 2007 ogłosił wystąpienie z partii w geście solidarności z Kazimierzem Michałem Ujazdowskim i Pawłem Zalewskim. Stanął na czele Stowarzyszenia Ziemia Łódzka XXI. 22 października 2008 został członkiem koła poselskiego Polska XXI. 21 października 2009 został członkiem utworzonego tego dnia koła parlamentarnego Polska Plus. Został pochowany na cmentarzu Doły w Łodzi.
Firma KLEPSYDRA zajmowała się kompleksową organizacją pogrzebu.
12 lipca 1996 roku zmarł Grzegorz Palka, prezydent Łodzi w latach 1990-1994. Miał 46 lat.
Ponad 20 tysięcy ludzi pożegnało byłego prezydenta Łodzi który został pochowany w Alei Zasłużonych na cmentarzu Doły.
Grzegorz Palka urodził się 8 maja 1950 roku w Łodzi. Zginął tragicznie w wieku 46 lat w wypadku samochodowym w Złotnikach koło Poddębic. W wypadku zginął także jego 22 letni syn Dominik i jego kolega. Był absolwentem Politechniki Łódzkiej, w 1980 wstąpił do "Solidarności", wszedł w skład prezydium Komisji Krajowej związku. Po wprowadzeniu stanu wojennego został internowany. W 1989 znalazł się wśród założycieli Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego. W 2006 prezydent Lech Kaczyński odznaczył go pośmiertnie Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.
Firma KLEPSYDRA zajmowała się kompleksową organizacją pogrzebu wraz z koordynacją przebiegu ceremonii pogrzebowej.