Wykonujemy:
 

 Demontaże pomników do pogrzebów z trumną.
 Montaże pomników po pogrzebie.
 Rozbiórki i zgruzowania starych pomników np. lastrykowych.
 Montaże nowych pomników granitowych.
 Odsunięcia i zasunięcia płyt do pogrzebów z urną.
 Piwnice pojedyncze lub podwójne.
 Ułożenie kostki betonowej lub granitowej wokół pomnika.
 Montaż ławki na cmentarzu.
 Odnawianie liter z malowaniem.
 Piaskowanie, frezowanie, kucie lub montowanie nowych liter na tablicach.

 

Warto podkreślić, że poza standardowymi pracami realizujemy również zamówienia specjalne.  Nasze prace wykonują profesjonaliści z długoletnim stażem i bogatym doświadczeniem. Posiadamy własny transport oraz zaplecze techniczne do wykonywania zleconych prac kamieniarskich. Zlecenia, dotyczące prac kamieniarskich, przyjmują pracownicy firmy KLEPSYDRA, którzy sprawnie przedstawią Państwu wycenę nowego nagrobka, zweryfikują stan istniejącego i rzetelnie przedstawią wycenę jego demontażu, montażu lub renowacji.

Projektowanie i wizualizacja nagrobków 3D:
 
Dzisiejszy rozwój technologii pozwala na stworzenie wizualizacji nagrobka w formacie 3D. Dzięki takiej technologii możemy obejrzeć projekt pomnika z każdej strony przed jego akceptacją i posiadamy jeszcze możliwość dokonania ewentualnych zmian w projekcie.
 
Dawniej nagrobki były podobne do siebie, często miały także te same kolory, o wzorach nie mogło być mowy. Dzisiaj technologia pozwala na tworzenie nagrobków w dowolnym kształcie i kolorystyce. Na dodatek jeśli obawiamy się, że efekt końcowy mógłby nas nie usatysfakcjonować możemy skorzystać z zaprojektowania i wizualizacji nagrobku w technologii 3D.
Całkowita personalizacja pozwala wybrać i zmodyfikować praktycznie każdy detal.
 
Tak naprawdę zawsze zaczynamy od wyboru kształtu nagrobka. Możemy wybrać jeden z dostępnych modeli lub zaprojektować własny. Później powinniśmy wybrać kolor i rodzaj materiału z jakiego będzie wykonany.
 
Następnie przechodzimy do zaprojektowania epitafium, tutaj musimy wybrać czcionkę, jej kolor i oczywiście tekst jaki chcemy, by znalazł się na grobie. Możemy dodać do tego dowolną grafikę. Może to być krzyż, kwiat, ulubiony model samochodu, ulubiony zwierzak, tak naprawdę nie ma tutaj żadnych ograniczeń.
 
Na koniec wybieramy dodatki, takie jak krzyże, rzeźby czy wazony, jakie chcielibyśmy mieć na nagrobku oraz miejsce ich położenia.
 
Dzięki takim możliwościom grób młodej osoby może mieć zupełnie inny charakter niż nagrobek naszych rodziców czy dziadków. Możemy zastosować lżejszą formę i kolorystykę niż przy standardowym nagrobku.
 
Po dokonaniu wyboru, gotowy projekt możemy obejrzeć w formie 3D praktycznie z każdej strony. To pozwala nam na wprowadzenie modyfikacji przed ostatecznym akceptem projektu nagrobka. W razie pytań dotyczących projektowania i wizualizacji nagrobków zapraszamy do kontaktu.