Budynek Krematorium KLEPSYDRA znajduje się w spokojnej okolicy Łodzi na Polesiu przy ul. Solec 5 obok cmentarza rzymskokatolickiego pw. św. Antoniego - "Mania".
Nasze krematorium jest wyposażone między innymi w Kaplice i  Salę pożegnań, w której Rodziny mogą pożegnać bliską osobę przed kremacją.
Podczas uroczystości pogrzebowej zapewniamy oprawę muzyczną wraz z nagłośnieniem, istnieje również możliwość projekcji zdjęć i filmu z życia osoby zmarłej oraz odprawienie pełnej mszy z uczestnictwem księdza lub ceremonii świeckiej z udziałem mistrza ceremonii. 
Dodatkowo obiekt wyposażony jest w salę identyfikacji, poczekalnię dla Rodzin i inne pomieszczenia socjalne i sanitarne przystosowane również dla osób niepełnosprawnych. 
Spopielenia odbywają się w 2 nowoczesnych piecach kremacyjnych amerykańskiej firmy B&L Cremation Systems model PHOENIX II-3, gdzie proces kremacji jest w pełni zautomatyzowany. Ciało poddawane kremacji spopielane jest w trumnie ekologicznej (kartonowej lub drewnianej) w temperaturze sięgającej 1200ºC, w procesie trwającym ok. 90 minut. Po dokonanym procesie spopielenia prochy osoby zmarłej zostają złożone do urny wraz z trwałym indywidualnym identyfikatorem prochów, potwierdzonym protokołem z wykonania spopielenia i certyfikatem kremacji.
Na wyposażeniu posiadamy dużą chłodnię, umożliwiającą Firmom pogrzebowym bezpłatne przechowania zmarłych przed kremacją. Kierowcy oczekujący na odbiór urny mają do dyspozycji w pełni wyposażone zaplecze socjalne z telewizją, dostępem do Internetu etc.
Ponadto gwarantujemy dogodne i szybkie terminy kremacji, wysoki poziom usług, profesjonalną obsługę oraz minimum formalności.

Rezerwacje terminów kremacji w Łodzi: 42 634 77 39

 

KREMACJA W KREMATORIUM KLEPSYDRA W ŁODZI - PLIK PDF

 

POŻEGNANIE W KREMATORIUM KLEPSYDRA W ŁODZI - PLIK PDF

 


 ZEZWOLENIE NA KREMACJĘ ŁÓDŹ - PLIK PDF    ZEZWOLENIE NA KREMACJĘ ŁÓDŹ - PLIK WORD