Poznaj naszą firmę Poradnik pogrzebowy Zorganizuj pogrzeb Skontaktuj się z nami

Firma pogrzebowa i krematorium w Łodzi

Telefony całodobowe:

Przydatne linki

Organizacja pogrzebu – o czym trzeba zdecydować?

Zwyczajowo organizację pogrzebu powierza się firmom pogrzebowym, które oferują pomoc w dopełnianiu wszelkich formalności. Aby było to możliwe, należy wystawić firmie stosowne upoważnienie.

Organizacja pogrzebu – o czym trzeba zdecydować?

Zwyczajowo organizację pogrzebu powierza się firmom pogrzebowym, które oferują pomoc w dopełnianiu wszelkich formalności. Aby było to możliwe, należy wystawić firmie stosowne upoważnienie. Warto również podpisać umowę regulującą zakres usług. Co należy ustalić?

Z firmą pogrzebową – po okazaniu aktu zgonu – ustala się datę i godzinę pogrzebu lub kremacji, wybór cmentarza i miejsce pochówku, wybór trumny lub urny oraz rodzaj obrządku religijnego prowadzonego przez osobę duchowną lub szczegóły pogrzebu świeckiego prowadzonego przez mistrza ceremonii. Firma pogrzebowa może pomóc także w przygotowaniu oprawy florystycznej i muzycznej ceremonii, zamówieniu wieńców i wiązanek, w zorganizowaniu konduktu pogrzebowego, wydrukowaniu tradycyjnych klepsydr, zamieszczanie nekrologów w prasie codziennej czy rozesłaniu elektronicznego powiadomienia pogrzebowego (firma KLEPSYDRA Łódź realizuje powiadomienia eKlepsydra). Firmie pogrzebowej można zlecić także realizację transmisji online z ceremonii, tak by mogły w niej uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby, nawet z najdalszych części świata. 

Tylko od rodziny zmarłego zależy, jakiego rodzaju usługi wybierze z pełnej oferty firmy pogrzebowej. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami w zakładce: ZORGANIZUJ POGRZEB

Datę i godzinę pogrzebu ustala się również w zarządzie cmentarza komunalnego albo kancelarii parafialnej cmentarza wyznaniowego. Jeśli miejsce na cmentarzu nie jest wcześniej opłacone, to konieczne jest jego wykupienie.

Za usługę pogrzebową można zapłacić gotówką, kartą lub przelewem, można również wystawić zakładowi pogrzebowemu upoważnienie, na podstawie którego będzie on mógł odebrać należność za przygotowanie pogrzebu z zasiłku pogrzebowego przyznawanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Rozliczenie kosztów pogrzebu następuje wówczas bezgotówkowo.

Przeczytaj również

Co z kontem na social mediach po śmierci bliskiej osoby?

Inne

Co z kontem na social mediach po śmierci bliskiej osoby?

Po stracie bliskiej osoby musimy radzić sobie nie tylko z żalem, ale również z różnymi aspektami formalnymi, między innymi z decyzją co zrobić z kontami na mediach społecznościowych.

Czytam więcej
Gdy odejdzie bliska osoba… Od czego zacząć?

Organizacja pogrzebu

Gdy odejdzie bliska osoba… Od czego zacząć?

Kiedy stajemy twarzą w twarz ze śmiercią bliskiej nam osoby, nasze myśli i działania mogą być sparaliżowane.

Czytam więcej
Jak pomóc bliskiej osobie w żałobie?

Psychologia

Jak pomóc bliskiej osobie w żałobie?

Strata bliskiej, ukochanej osoby łączy się z ogromnym bólem, żalem i tęsknotą. Każdy przeżywa żałobę trochę inaczej.

Czytam więcej
logo Grupa Klepsydra

Należymy do grupa Klepsydra S.A.

Zadzwoń do nas