Poznaj naszą firmę Poradnik pogrzebowy Zorganizuj pogrzeb Skontaktuj się z nami

Firma pogrzebowa i krematorium w Łodzi

Telefony całodobowe:

Przydatne linki

Konsolacja po pogrzebie – jak ją zaplanować?

Rodzinne spotkanie po pogrzebie połączone ze wspólnym obiadem lub słodkim poczęstunkiem, nazywane konsolacją, jest okazją do rodzinnych rozmów i wspomnień o zmarłym.

Konsolacja po pogrzebie – jak ją zaplanować?

Rodzinne spotkanie po pogrzebie połączone ze wspólnym obiadem lub słodkim poczęstunkiem, nazywane konsolacją, jest okazją do rodzinnych rozmów i wspomnień o zmarłym. Może być zorganizowane w domu lub restauracji. Można również zamówić catering konsolacyjny przygotowywany przez restaurację i dostarczany do domu.

Według definicji słownikowej konsolacja jest formą pocieszenia żałobników w postaci spotkania po zakończonych ceremoniach pogrzebowych w sprzyjającej, miłej atmosferze. 

Na terenie kompleksu obiektów KLEPSYDRA w Łodzi znajduje się elegancka Restauracja Wspomnienie specjalizująca się w spotkaniach konsolacyjnych nawet dla bardzo dużej 70 osobowej rodziny lub kameralnych poczęstunkach dla kilku lub kilkunastu osób. Atutem tego miejsca jest nie tylko wyśmienita kuchnia, ale również taktowna i dyskretna obsługa. Miejsce jest ciche i kameralne, co sprzyja zadumie, rozmowom i celebrowaniu pamięci o zmarłym.

W ramach obiadu konsolacyjnego Restauracja Wspomnienie zapewnia oprawę florystyczną stołów i sali oraz oprawę muzyczną. Ponadto, na życzenie rodziny umożliwia wyświetlenie projekcji zdjęć lub filmu z życia osoby zmarłej, a także wystawia na sztaludze duże zdjęcie z kirem oraz księgę kondolencyjną. 

Krok po kroku – jak zorganizować konsolację?

  1. Zarezerwuj lokal od razu po ustaleniu terminu pogrzebu. Jeśli chcieliby Państwo skorzystać z usług Restauracji Wspomnienie zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 42 634 37 79
  2. Wybierz menu.
  3. Zdecyduj czy chcesz zarezerwować Salę Konsolacyjną na wyłączność.
  4. Ustal finalną liczbę gości i zasady zwiększania lub zmniejszania liczby osób. 
  5. Ustal oprawę spotkania konsolacyjnego – zdecyduj czy będzie realizowana prezentacja multimedialna, czy będzie wystawione zdjęcie osoby zmarłej i księga kondolencyjna, czy będzie odtwarzana muzyka i jaka oraz czy miejsce ma mieć specjalną oprawę florystyczną.
  6. Podpisz umowę i wpłać zaliczkę.

Do moderowania konsolacji w części związanej ze wspominaniem zmarłego możesz zatrudnić świeckiego mistrza ceremonii.

Przeczytaj również

Co z kontem na social mediach po śmierci bliskiej osoby?

Inne

Co z kontem na social mediach po śmierci bliskiej osoby?

Po stracie bliskiej osoby musimy radzić sobie nie tylko z żalem, ale również z różnymi aspektami formalnymi, między innymi z decyzją co zrobić z kontami na mediach społecznościowych.

Czytam więcej
Gdy odejdzie bliska osoba… Od czego zacząć?

Organizacja pogrzebu

Gdy odejdzie bliska osoba… Od czego zacząć?

Kiedy stajemy twarzą w twarz ze śmiercią bliskiej nam osoby, nasze myśli i działania mogą być sparaliżowane.

Czytam więcej
Jak pomóc bliskiej osobie w żałobie?

Psychologia

Jak pomóc bliskiej osobie w żałobie?

Strata bliskiej, ukochanej osoby łączy się z ogromnym bólem, żalem i tęsknotą. Każdy przeżywa żałobę trochę inaczej.

Czytam więcej
logo Grupa Klepsydra

Należymy do grupa Klepsydra S.A.

Zadzwoń do nas