Poznaj naszą firmę Poradnik pogrzebowy Zorganizuj pogrzeb Skontaktuj się z nami

Firma pogrzebowa i krematorium w Łodzi

Telefony całodobowe:

Przydatne linki

Jak powiadomić o pogrzebie bliskiej osoby?

Przekazanie informacji o śmierci bliskiej nam osoby jest bolesnym zadaniem, zwłaszcza gdy grono zainteresowanych osób jest liczne i informację o stracie oraz szczegółach pogrzebu trzeba wielokrotnie powtórzyć.

Jak powiadomić o pogrzebie bliskiej osoby?

Przekazanie informacji o śmierci bliskiej nam osoby jest bolesnym zadaniem, zwłaszcza gdy grono zainteresowanych osób jest liczne i informację o stracie oraz szczegółach pogrzebu trzeba wielokrotnie powtórzyć. W jaki sposób przekazać informację o śmierci?

Zwyczajowo najbliższą rodzinę i przyjaciół powiadamia się telefonicznie. Tradycją jest również wywieszenie papierowej klepsydry w miejscach związanych z życiem zmarłej osoby (klatka budynku, w którym mieszkała, parafia, miejsce pracy), a także w miejscach przeznaczonych na takie powiadomienia (tablica przykościelna lub przycmentarna). Można również zamieścić nekrolog w wydaniach gazet codziennych – regionalnych lub ogólnopolskich. Coraz częściej Rodziny korzystają również z nowoczesnej ektronicznej eKlepsydry, a także udostępniają informacje na swoich osobistych profilach w Social Mediach, na przykład na Facebooku.

Elektroniczne powiadomienie pogrzebowe

Współcześnie coraz większą popularnością cieszą się również elektroniczne powiadomienia pogrzebowe, takie jak eKlepsydra, które rozsyłane są w formie wiadomości SMS lub e-mail z linkiem do najważniejszych informacji na temat czasu i miejsca ceremonii pogrzebowej.

Klepsydra papierowa a eKlepsydra

W odróżnieniu od tradycyjnej papierowej klepsydry elektroniczne powiadomienie zawiera również:

  • interaktywną nawigację do miejsc związanych z pogrzebem, 
  • możliwość zamówienia kwiatów (zostaną dostarczone na miejsce ceremonii zgodnie ze wskazówkami zamawiającego), 
  • możliwość złożenia kondolencji i podzielenia się wspomnieniami, 
  • możliwość obejrzenia transmisji online z ceremonii. 

Ponadto powiadomienie dociera do wszystkich zainteresowanych osób, nawet tych, z którymi nie utrzymujemy regularnego kontaktu, bądź mieszkających za granicą. Wszystkie atuty powiadomienia eKlepsydra zostały szczegółowo opisane na stronie internetowej. eKlepsydrę można zamówić we wszystkich biurach firmy KLEPSYDRA w Łodzi.

Czy trzeba wybierać między poszczególnymi sposobami powiadomienia bliskich osób o zbliżającym się pogrzebie? Nic nie stoi na przeszkodzie, by Rodzina korzystała z różnych sposobów powiadomienia bliskich i dalszych członków rodziny, przyjaciół, znajomych i współpracowników osoby zmarłej.

Przeczytaj również

Co z kontem na social mediach po śmierci bliskiej osoby?

Inne

Co z kontem na social mediach po śmierci bliskiej osoby?

Po stracie bliskiej osoby musimy radzić sobie nie tylko z żalem, ale również z różnymi aspektami formalnymi, między innymi z decyzją co zrobić z kontami na mediach społecznościowych.

Czytam więcej
Gdy odejdzie bliska osoba… Od czego zacząć?

Organizacja pogrzebu

Gdy odejdzie bliska osoba… Od czego zacząć?

Kiedy stajemy twarzą w twarz ze śmiercią bliskiej nam osoby, nasze myśli i działania mogą być sparaliżowane.

Czytam więcej
Jak pomóc bliskiej osobie w żałobie?

Psychologia

Jak pomóc bliskiej osobie w żałobie?

Strata bliskiej, ukochanej osoby łączy się z ogromnym bólem, żalem i tęsknotą. Każdy przeżywa żałobę trochę inaczej.

Czytam więcej
logo Grupa Klepsydra

Należymy do grupa Klepsydra S.A.

Zadzwoń do nas