Poznaj naszą firmę Poradnik pogrzebowy Zorganizuj pogrzeb Skontaktuj się z nami

Firma pogrzebowa i krematorium w Łodzi

Telefony całodobowe:

Przydatne linki

Dlaczego warto mieć księgę kondolencyjną?

Księga kondolencyjna jest swoistym pamiętnikiem po zmarłym. Poza kondolencjami, które mogą zostawić bliscy oraz znajomi, zazwyczaj znajduje się w niej zdjęcie i krótki opis życia zmarłego.

Księgę taką najczęściej wystawia się przed pogrzebem oraz w trakcie konsolacji. Wtedy każdy zainteresowany może zostawić swój ślad pamięci i dodać otuchy rodzinie paroma zdaniami prosto z serca. Z uwagi na swój charakter wpisy powinny licować z charakterem uroczystości i być oficjalne.

Dzisiaj coraz częściej można spotkać księgi kondolencyjne w formie elektronicznej, dzięki czemu każdy użytkownik internetu może zostawić swoje kondolencje na odpowiedniej stronie, nie będąc na uroczystości pogrzebowej. Jest to szczególnie popularne w przypadku śmierci znanych i lubianych ludzi, czyli sytuacji, w której wiele osób chce wyrazić wsparcie i wyrazy współczucia rodzinie zmarłego, której technicznie nawet nie zna, a pogrzeb odbywa się w gronie najbliższej rodziny.

Elektroniczne Księgi Kondolencyjne pojawiły się w internecie m.in. po śmierci Krzysztofa Pendereckiego, Pawła Adamowicza.

Księga kondolencyjna jak i samo składanie kondolencji ma pomóc rodzinie zmarłego w poradzeniu sobie z trudną sytuacją straty bliskiej osoby. Czasem ciężko wyrazić współczucie słowami, zaoferować pomoc czy mówić o zmarłym, gdy rany najbliższych jeszcze się nie zagoiły. Dlatego dla wielu osób jest to idealny sposób wyrażenia wsparcia, który pozwala rodzinie, która nie jest gotowa na składanie kondolencji, przeżyć żałobę zgodnie z własną wolą. Po latach może być nadal źródłem wsparcia dla najbliższych osoby zmarłej, która czytając miłe i życzliwe wpisy będzie wspominać zmarłego i jego przyjaciół.

Podobną funkcjonalność do Elektronicznej Księgi Kondolencyjnej znajdą Państwo w naszej aplikacji e-Klepsydra. Wszyscy uczestnicy pogrzebu mogą właśnie za pomocą eKlepsydry przekazać rodzinie osoby zmarłej kilka ciepłych słów, które dodadzą im otuchy w tym szczególnie trudnym czasie,

Więcej informacji na stronie: https://www.eklepsydra.pl

Przeczytaj również

Jak zorganizować ostatnie pożegnanie zmarłego?

Organizacja pogrzebu

Jak zorganizować ostatnie pożegnanie zmarłego?

Śmierć bliskiej osoby to jedno z najtrudniejszych doświadczeń w życiu. Pośród bólu i żałoby pojawia się także konieczność organizacji pogrzebu, w tym ostatniego pożegnania. Ostatnie pożegnanie to szczególny moment, kiedy można po raz ostatni zobaczyć zmarłego, pożegnać się w rodzinnym gronie i oddać mu hołd.

Jak dbać o miejsce spoczynku bliskich?

Inne

Jak dbać o miejsce spoczynku bliskich?

Utrzymanie w porządku miejsca spoczynku najbliższych osób to znacznie więcej niż kwestia estetyki. Dbanie o grób to symbol pamięci, wdzięczności i szacunku dla zmarłej osoby. Jak właściwie zadbać o nagrobek, jak czyścić płyty z różnych materiałów i poradzić sobie z innymi problemami?

Jak uzyskać akt zgonu? Kto go może uzyskać?

Organizacja pogrzebu

Jak uzyskać akt zgonu? Kto go może uzyskać?

Zgodnie z przepisami śmierć każdej osoby, która nastąpiła na terenie Polski należy w ciągu 3 dni zgłosić do Urzędu Stanu Cywilnego, właściwego dla miejsca zamieszkania osoby zmarłej w celu uzyskania aktu zgonu. Akt zgonu jest niezbędnym dokumentem do zorganizowania pogrzebu, uzyskania zasiłku pogrzebowego, przeprowadzenia postępowania spadkowego i innych formalności.

Zadzwoń do nas